16. máj 2015 bola pre niekoho úplne bežná sobota, no pre jeden zaľúbený párik sa stal dňom, kedy spečatili svoju lásku v podobe manželstva. Tomáš a Danka z Košíc, sa celé dni starajú o ľudské srdiečka, no v tento deň bolo postarané práve o tie ich. A ja som rád, že som mohol byť pri tom.

Svadba sa konala v malej dedinke neďaleko Sabinova na východe Slovenska a tam sa uskutočnilo aj fotenie tohto sympatického páru. Počas fotenia som mal možnosť viac ich spoznať. Celkovo na mňa pôsobili ako usmievaví ľudia plní pozitívnej energie a aj vďaka tomu bolo pre mňa fotenie veľkým zážitkom.

Čo sa týka svadby, plánovali ju mať len veľmi jednoduchú a tichú v kruhu rodiny, všetci sa však bavili od úplného začiatku a svadba vypálila ako jedna úžasná udalosť, kde sa ľudia zabávali, ako sa patrí.

Keďže Danka ani Tomáš nemali o svadobných portrétoch konkrétnu predstavu, plne sa spoľahli na mňa a nechali to v mojich rukách. A tak som sa do toho s nadšením pustil. Nakoľko sme nemali veľa času, fotili sme len v okolí. No nakoniec to ani nebolo na škodu. Mal som možnosť zachytiť nádherné momenty na pozadí čarokrásnej slovenskej prírody, čomu sa len ťažko môže niečo vyrovnať. Tesne pred západom slnka sa mi ešte mladomanželov podarilo na pár minút vytiahnuť na neďaleký kopec, kde sme spravili naozaj prekrásne zábery. A takto sme sa rozlúčili s poslednými lúčmi slnka ich veľkého dňa a musím uznať, že to naozaj stálo za to.

No pre mňa najväčšia odmena bolo, keď Tomáš s Dankou po prvýkrát uvideli svoje fotografie. Prezerali si ich v nemom úžase, bolo vidieť a cítiť, že sú s mojou prácou spokojní. Navyše si so sebou odniesli aj nádhernú svadobnú fotoknihu. Pripravili sme ju špeciálne pre nich, a snáď im bude navždy pripomínať ich deň D.

No v prvom rade si domov odniesli zážitok a spomienku na celý život.